Wiadomości

  • 7 marca 2025
  • wczoraj, 14:00
  • wyświetleń: 6699

W tym tygodniu lepiej omijać przebudowywany fragment ul. Legionów. Ostatni etap inwestycji

Kończy się duża inwestycja na powiatowej drodze, będą spore utrudnienia. Chodzi o ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, o prawie 2-kilometrowy odcinek od ul. Lipowskiej do granicy z Bielskiem-Białą. Inwestor apeluje o cierpliwość, jeśli możecie omijajcie ten rejon w najbliższym czasie.

Spore utrudnienia na ul. Legionów. Kończy się ostatni etap inwestycji · fot. Powiat bielski


Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, wykonawca przystępuje do położenia ostatniej warstwy nawierzchni na modernizowanej drodze. Kierowców czeka kilka ciężkich dni (patrz harmonogram prac), ale to już końcówka robót. Co istotne, termin prac może ulec przesunięciu z powodu pogody.

Przypomnijmy, zakres prac to: modernizacja i przebudowa jezdni o długości ok. 1,8 km, przebudowa skrzyżowania z ul. Lipowską oraz skrzyżowań z drogami gminnymi, przebudowa i budowa chodników, budowa ścieżki rowerowej o długości blisko 2,4 kilometrów, przebudowa zatok autobusowych. Inwestycja obejmowała także kanalizację deszczową oraz oświetlenie uliczne, z uwzględnieniem doświetlenia 7 przejść dla pieszych.

Przebudowa ruszyła w sierpniu 2023 roku. Powiat Bielski pozyskał na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 8,6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To połowa kosztów. Na resztę składają się samorządy: powiatowy i gmina Czechowice-Dziedzice.

Planowany harmonogram robót nawierzchniowych



  • rozpoczęcie prac przygotowawczych (frezowanie, regulacje, czyszczenie nawierzchni) - 10 marca do 11 marca - UCIĄŻLIWOŚCI I UTRUDNIENIA W RUCHU


  • 12 marca - układanie nawierzchni od początku zakresu (rejon ul. Lipowskiej) do rejonu ulicy Terenowej (PRAWA STRONA kierunek Bielsko-Biała) - zamknięcie wlotu ul. Lipowskiej (od 8.00 do 13.00, zamknięcie wlotu ul. Kamionka, zamkniecie wlotu ul. Kostki-Napierskiego + BRAK MOŻLIWOŚCI WJAZDU/WYJAZDU NA TERENY PRZYLEGŁYCH ZAKŁADÓW NA WSKAZANYM ODCINKU Z PRAWEJ STRONY


  • 13 marca - układanie nawierzchni od rejonu ulicy Terenowej do granicy z Bielskiem-Białą (PRAWA STRONA kierunek B-B) - zamknięcie wlotu ulic Zawiłej, Wrzosowej, Wilczej, Krzywej + BRAK MOŻLIWOŚCI WJAZDU/WYJAZDU NA TERENY PRZYLEGŁYCH ZAKŁADÓW/HURTOWNI NA WSKAZANYM ODCINKU Z PRAWEJ STRONY,


  • 14 marca układanie nawierzchni od początku zakresu (rejon ul. Lipowskiej) do rejonu ulicy Zawiłej (LEWA STRONA kierunek Bielsko-Biała ) - zamknięcie wlotu ul. Pocztowej, zamkniecie wlotu ul. Junackiej + BRAK MOŻLIWOŚCI WJAZDU/WYJAZDU NA TERENY PRZYLEGŁYCH ZAKŁADÓW NA WSKAZANYM ODCINKU Z LEWEJ STRONY


  • 15 marca - układanie nawierzchni od rejonu ulicy Wrzosowej do granicy z BB ( LEWA STRONA kierunek BB ) - zamknięcie wlotu ulicy Orzeszkowej + BRAK MOŻLIWOŚCI WJAZDU/WYJAZDU NA TERENY PRZYLEGŁYCH ZAKŁADÓW/STACJI PALIW NA WSKAZANYM ODCINKU Z LEWEJ STRONY


Uwaga pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach! W środę 12 marca, w związku z zamknięciem wlotu z ulicy Lipowskiej w ulicę Legionów, w godzinach 8.00-13.00 dla linii nr 2 i linii nr 3 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Szczegóły na poniższych mapkach.

linia nr 2
fot. UM Czechowice-Dziedzice


linia nr 3
fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.