Wiadomości

  • 30 listopada 2024
  • wczoraj, 06:12
  • wyświetleń: 917

Co będzie można obejrzeć w grudniu w kinie Świt? Repertuar

"Listy do M. Pożegnania i powroty", "Lany poniedziałek", "Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów" czy też "Konklawe" - to filmy, które będzie można obejrzeć w grudniu w kinie Świt. Przygotowano również seanse produkcji "sanah. Na stadionach" oraz tradycyjne seanse w ramach DKF "Puls".

Kadr z filmu "Listy do M. 5. Pożegnania i powroty"
Kadr z filmu "Listy do M. Pożegnania i powroty" · fot. Warner Bros. Polska


W grudniu w kinie Świt...



1-4 grudnia

17:30 MINGHUN (pol./15)
19:15 ANORA (USA/15)

5 grudnia

16:15 MINGHUN
18:00 ANORA
20:15 DKF

6 grudnia

16:00 U PANA BOGA W KRÓLOWYM MOŚCIE (pol./12)
18:15 LANY PONIEDZIAŁEK (pol./15)
20:00 MINGHUN

7 grudnia

15:00 André Rieu. Srebrno-złoty koncert gwiazdkowy
18:00 LANY PONIEDZIAŁEK po filmie spotkanie z Julką Polaczek
20:30 MINGHUN

8 grudnia

16:15 sanah NA STADIONACH (pol./8)
18:30 LANY PONIEDZIAŁEK
20:00 MINGHUN

9 grudnia

17:30 Kabaret Zdolni i Skromni - Na bis ciepcie lajbiki
20:15 LANY PONIEDZIAŁEK

10-11 grudnia

16:00 U PANA BOGA W KRÓLOWYM MOŚCIE
18:30 LANY PONIEDZIAŁEK
20:00 MINGHUN

12 grudnia

17:00 MINGHUN
18:35 LANY PONIEDZIAŁEK
20:00 DKF

13-15 grudnia

15:45 LISTY DO M. POŻEGNANIA I POWROTY (pol./12)
18:00 WŁADCA PIERŚCIENI: WOJNA ROHIRRIMÓW (USA/12)
20:00 LISTY DO M. POŻEGNANIA I POWROTY

16-18 grudnia

18:00 WŁADCA PIERŚCIENI: WOJNA ROHIRRIMÓW
20:00 LISTY DO M. POŻEGNANIA I POWROTY

19 grudnia

16:00 WŁADCA PIERŚCIENI: WOJNA ROHIRRIMÓW
18:00 LISTY DO M. POŻEGNANIA I POWROTY
20:15 DKF

20-23 grudnia

16:00 WŁADCA PIERŚCIENI: WOJNA ROHIRRIMÓW
18:00 LISTY DO M. POŻEGNANIA I POWROTY
20:05 KONKLAWE (ang.,USA/15)

24-26 grudnia

Przerwa świąteczna

27-30 grudnia

16:00 VAIANA 2 (USA/6)
18:00 KONKLAWE
20:00 W POKOJU OBOK (hiszp./15)

31 grudnia

17:00 André Rieu. Srebrno-złoty koncert gwiazdkowy

Opisy filmów

U PANA BOGA W KRÓLOWYM MOŚCIE

Polska 2024, 125 min.
Reżyseria: Jacek Bromski. Wykonawcy: Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Andrzej Seweryn.

Film powtarzany na życzenie widzów.

U Pana Boga w Królowym Moście, w reżyserii Jacka Bromskiego, to kontynuacja kultowej serii filmów U Pana Boga za piecem, U Pana Boga w ogródku i U Pana Boga za miedzą, których akcja rozgrywa się na sielankowym Podlasiu. W najnowszej odsłonie komedii spotykają się ponownie dobrze znani widzom bohaterowie, m.in. proboszcz, komendant i burmistrz. Młoda archeolożka z Warszawy przybywa do Królowego Mostu, by przeprowadzić badania w lochach miejscowego kościoła. Proboszcz bez zgody biskupa umożliwia jej pracę w nieodkrytych dotąd podziemiach budowli. Dziewczyna znajduje historyczny dokument, według którego Królowy Most powinien być niepodległym państwem. Rozpoczyna się pełna zabawnych, nieoczekiwanych sytuacji i zwrotów akcji walka, o odłączenie miasta od Polski i stworzenie samodzielnego kraju.

ANORA

USA 2024, 139 min.
Reżyseria: Sean Baker. Wykonawcy: Mickey Madison, Mark Eydelshteyn, Yuriy Borisov.

Nagrody: MFF w Cannes 2024: Złota Palma- Najlepszy film.

Anora, komedia nagrodzona Złotą Palmą podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes, to wyjątkowy obraz, który podbił serca widzów i dziennikarzy. Anora, a właściowe Ani to tancerka klubu dla dorosłych na Brooklynie, która zmienia się w nowoczesnego Kopciuszka, gdy na swojej drodze spotyka Ivana, syna rosyjskiego oligarchy. Młodzi postanawiają wziąć ślub. Komplikacje pojawiają się, gdy rodzice chłopaka dowiadują się o związku i próbują unieważnić małżeństwo.

MINGHUN

Polska 2024, 95 min.
Reżyseria: Jan P. Matuszyński. Wykonawcy: Marcin Dorociński, Daxing Zhang, Natalia Bui.

Jurek (poruszająca kreacja Marcina Dorocińskiego) wraz ze swoim teściem Benem konfrontuje się ze stratą bliskiej osoby i decyduje odprawić chiński rytuał minghun, tzw. zaślubin po śmierci. Bohaterowie ruszają w emocjonalną podróż, której celem jest znalezienie idealnego partnera na wieczność. Zderzenie odmiennych kultur ma pomóc uświadomić zarówno filmowym postaciom, jak i widzowi, że bez względu na pochodzenie wszyscy przynależymy do jednej człowieczej rodziny. Minghun to opowieść o nadziei, miłości i poszukiwaniu sensu życia oraz tego, co nastaje po nim.

sanah NA STADIONACH

Polska 2024, 105 min.

To wzruszająca, muzyczna opowieść, której główną bohaterką jest sanah - pierwsza Polka na stadionach. Dokument zabiera widzów w wyjątkową podróż do serca historycznej trasy koncertowej "Uczta nad Ucztami" z 2023 roku; pokazuje drogę, jaką artystka musiała pokonać, by dotrzeć na stadiony.
Film, poza widowiskowymi fragmentami koncertów w Chorzowie, Gdańsku i Warszawie, odsłania także kulisy wydarzeń. A te pełne są tego, czego nie widać z perspektywy stadionowego krzesełka: wzlotów i upadków, momentów wzruszeń i zwątpienia oraz emocji i wyzwań, które towarzyszyły sanah w czasie przygotowań do występów na największych obiektach w Polsce. sanah NA STADIONACH to dokument nie tylko dla fanów artystki, ale dla wszystkich, którzy na własne oczy chcą zobaczyć, jak wygląda droga do muzycznego spełnienia - pełna determinacji, pasji, ciężkiej pracy i chwil, które zapadają w pamięć na całe życie.

LANY PONIEDZIAŁEK

Polska/Czechy/Estonia 2024, 84 min.
Reżyseria: Justyna Mytnik. Wykonawcy: Julia Polaczek, Nel Kaczmarek, Jowita Budnik.

Nagrody: FPFF w Gdyni 2024: Nagroda CIACE (Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Studyjnych) za najlepszy debiut reżyserski.

Gdzieś na granicy dzieciństwa i dorosłości, w małej grupie przyjaciół płynie życie piętnastoletniej Klary. Przyszłość rysuje się jasno i obiecująco. Jednak wystarczy jedna chwila, by to wszystko zburzyć. Co tak naprawdę wydarzyło się w lany poniedziałek przed rokiem? Kim był zamaskowany mężczyzna, który skrzywdził Klarę? Jak po czymś takim odnaleźć znów sens i radość życia? W poszukiwaniu wsparcia i zrozumienia, Klara zwraca się do nowej przyjaciółki, która znacznie różni się od reszty nastolatków w mieście. Dziewczyny będą musiały zmierzyć się z głęboko skrywaną traumą, szukając nadziei i nowego początku.

LISTY DO M. POŻEGNANIA I POWROTY

Polska 2024, 124 min.
Reżyseria: Łukasz Jaworski. Wykonawcy: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk.

Zbliżają się kolejne święta Bożego Narodzenia. Wszyscy szykują się do Wigilii i rodzinnego biesiadowania. Padają obietnice i deklaracje, których niełatwo dotrzymać..., ale w święta wszystko jest możliwe! Mel próbuje chronić swojego pracownika przed popełnianiem jego własnych błędów młodości. Karina i Szczepan walczą z wodą, która niespodziewanie zalewa ich mieszkanie. Wojciech traci nadzieję, choć los ma dla niego inne plany. Ignaś, synek Doris i Mikołaja, rusza w pościg za utraconym prezentem i duchem Świąt.

WŁADCA PIERŚCIENI: WOJNA ROHIRRIMÓW LORD OF THE RINGS: THE WAR OF THE ROHIRRIM

USA/Japonia/Wlk. Brytania 2024, 121 min.
Reżyseria: Kenji Kamiyama. Wykonawcy: Brian Cox, Miranda Otto, Luke Pasqualino.

Akcja rozgrywa się 183 lata przed wydarzeniami opisanymi w oryginalnej trylogii filmowej. Nagły atak Wulfa, sprytnego i bezwzględnego lorda Dunlendinga, szukającego zemsty za śmierć ojca, zmusza Helma i jego lud do podjęcia śmiałej ostatniej walki w starożytnej twierdzy Hornburg - potężnej fortecy, która później stanie się znana jako Helmowy Jar. Znajdując się w coraz bardziej rozpaczliwej sytuacji, Hera, córka Helma, musi poprowadzić ruch oporu przeciwko śmiertelnemu wrogowi, który chce ich całkowitego zniszczenia.

KONKLAWE CONCLAVE

Wlk. Brytania/USA 120 min.
Reżyseria: Edward Berger. Wykonawcy: Ralph Fiennes, Stanley Tucci, John Lithgow.

Po śmierci znienawidzonego w Watykanie papieża, kardynałowie z całego świata zjeżdżają się na konklawe, by wybrać nowego przywódcę Kościoła. Obradom przewodzi kardynał Lawrence, który ma za zadanie jedynie czuwać nad ich sprawnym przebiegiem. Jednak, gdy zaostrza się walka dwóch wrogich frakcji, a na jaw zaczynają wychodzić kompromitujące tajemnice ich kandydatów, Lawrence staje przed dylematem. Zachować bezstronność i pozwolić wybrać osobę niegodną? Czy wbrew zasadom zaangażować się po jednej ze stron? A może poszukać trzeciego rozwiązania? Okazja nadarza się, gdy tuż przed rozpoczęciem głosowania wśród obradujących pojawia się nikomu nieznany kardynał Benitez, tajemniczy współpracownik nieżyjącego papieża.

VAIANA 2

USA/Kanada 2024, 100 min.
Reżyseria: David G. Derrick Jr.

Film animowany w polskiej wersji językowej.

Vaiana i Maui ponownie łączą siły wyruszając w niebezpieczną podróż z dość nietypową załogą. Odpowiadając na wezwanie przodków płyną na dalekie i nieznane wcześniej wody Oceanii, aby wypełnić niebezpieczną misję. Vaiana 2 zawiera niezwykłą muzykę i piosenki napisane przez laureatów Grammy Abigail Barlow i Emily Bear, nominowanego do Grammy Optaia Foa'i oraz trzykrotnego zdobywcę Grammy Marka Mancina.

W POKOJU OBOK THE ROOM NEXT DOOR

Hiszpania/USA 2024, 107 min.
Reżyseria: Pedro Almodovar. Wykonawcy: Tilda Swinton, Julianne Moore, John Turturro.

Nagrody: MFF w Wenecji 2024: Złoty Lew-Najlepszy film, Nagroda Specjalna - Nagroda Briana.

Zwycięzca festiwalu w Wenecji, W pokoju obok, łączy na ekranie dwie wielkie osobowości i gwiazdy kina: Julianne Moore i Tildę Swinton. Melodramat Pedra Almodóvara to pełna emocji opowieść o pożegnaniach, spełnieniu, macierzyństwie i rodzinie z wyboru, a przede wszystkim - o życiu na swoich zasadach. Akcję W pokoju obok umieścił Almodóvar na Wschodnim Wybrzeżu USA. To w Nowym Jorku spotykają się przyjaciółki sprzed lat: wzięta pisarka Ingrid i Martha, reporterka wojenna, która toczy właśnie najważniejszą bitwę swojego życia. Rozdzieliły je zawodowe i prywatne wybory, a na nowo połączy los, którego się nie wybiera. W dramatycznych okolicznościach Ingrid i Martha dostrzegą szansę, by jeszcze raz przeżyć coś wspólnie.

DKF PULS



5 grudnia

20:15 TRZY KILOMETRY DO KOŃCA ŚWIATA (Wlk. Brytania/Francja)

7 grudnia

18:00 LANY PONIEDZIAŁEK (Polska) po filmie spotkanie z Julką Polaczek

12 grudnia

20:00 SEZONY (Polska)

19 grudnia

20:15 KNEECAP. HIP-HOPOWA REWOLUCJA (Wlk. Brytania/Irlandia)


  • Karnet - 50 zł
  • Karnet wrzesień-grudzień upoważnia do zakupu biletów w cenie 5 zł.
  • Bilety na wybrany film 15 zł.


TRZY KILOMETRY OD KOŃCA ŚWIATA TREI KILOMETRI PANA LA CAPATUL LUMII

Rumunia 2024, 104 min.
Reżyseria: Emanuel Parvu. Wykonawcy: Valeriu Andriuta, Ingrid Berescu, Vlad Brumaru.

Nagrody: MFF w Cannes 2024: Nominacja do Złotej Palmy, Nagroda Specjalna - Palma 'Queer' dla filmu pełnometrażowego.

Rumuński kandydat do Oscara 2025.

Siedemnastoletni Adi wraca do swojej rodzinnej miejscowości w sercu delty Dunaju, by spędzić letnie wakacje z rodzicami. Na co dzień chłopak mieszka i studiuje w sąsiednim mieście Tulcea, do którego można dostać się tylko za pomocą łodzi. Malownicze miejsce, w jakim się wychował, niewielka społeczność, gdzie wszyscy się znają, dają bohaterowi złudne poczucie bezpieczeństwa. Pewnej nocy, wracając z imprezy, Adi zostaje brutalnie zaatakowany. Wszyscy, na czele z ojcem chłopaka, są w szoku. Szef lokalnej policji rozpoczyna śledztwo, które prowadzi do syna budzącego strach w okolicy Zentova. Pretekstem miałyby być nieuregulowane finansowe rozliczenia między starszymi mężczyznami. Wkrótce na jaw wychodzi jednak prawdziwy powód ataku.

SEZONY

Polska 2024, 97 min.
Reżyseria: Michał Grzybowski. Wykonawcy: Łukasz Simlat, Agnieszka Dulęba-Kasza, Andrzej Seweryn, Andrzej Grabowski.

Komedia o miłości egocentrycznego aktora, który musi zmierzyć się z nieoczekiwanym rozpadem długoletniego związku. To uniwersalna historia o relacjach, rozgrywająca się w pełnym absurdów świecie teatru. Akcja toczy się podczas trzech różnych spektakli - życie prywatne bohaterów miesza się z rzeczywistością sceny a trudnym emocjom towarzyszy zaskakujący humor.

KNEECAP. HIP-HOPOWA REWOLUCJA KNEECAP

Irlandia/Wlk. Brytania 2024, 105 min.
Reżyseria: Rich Peppiatt. Wykonawcy: Moglai Bap, Mo Chara, DJ Provai.

Nagrody: Sundance Film Festival 2024: Nagroda Publiczności.

Irlandzki kandydat do Oscara 2025.

Kneecap. Hip-hopowa rewolucja to szalona komedia o chłopakach z blokowisk, którzy przedawkowali język ojczysty. Reżyser Rich Peppiatt jak najlepszy DJ z wprawą miksuje fakty z czystą fikcją, a prawdziwym, grającym samych siebie raperom towarzyszy na ekranie Michael Fassbender. Historie powstają z języka, narody powstają z opowieści. Oto nasza opowieść - poznajcie Kneecap, hip-hopowe trio z Irlandii Północnej. Liam i Naoise zawsze znajdą sposób, by w zajętym przez Anglików Belfaście dobrze się zabawić, sprzedać narkotyki, zakpić z wroga czy poganiać się z nadgorliwą policją. A do tego rapują po irlandzku, na wyspie, gdzie więcej osób zna nawet... polski. Kiedy niespodziewanie dołącza do nich JJ, niespełniony nauczyciel muzyki, hip-hop po irlandzku staje się dla tej trójki wyrazem politycznego sprzeciwu.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj