
Wiadomości
- 14 lipca 2021
- wyświetleń: 2339
Nie będzie większej liczby połączeń PKP Intercity z regionem
Mieszkańcy rejony Beskidów liczą na więcej połączeń kolejowych z głównymi miastami kraju. Nie tylko, by tam jeździć, ale przede wszystkim, by gościć większą liczbę turystów. Niestety, więcej wagonów na Podbeskidzie nie przyjedzie co najmniej przez najbliższe 3 lata.

Do posła Mirosława Suchonia zwrócili się mieszkańcy z wielu miejscowości leżących w Beskidach oraz na Śląsku Cieszyńskim, Żywiecczyźnie i Podbeskidziu z propozycją poszerzenia oferty przewozowej i siatki połączeń spółki PKP Intercity dla południowej części województwa śląskiego.
- Modernizowana linia kolejowa do Ustronia i Wisły sprzyja uruchomieniu połączeń dalekobieżnych. Duży potencjał bazy noclegowej i ogromne walory turystyczne tego regionu, zachęcają do odwiedzania tych niezwykle urokliwych miejsc, a to wymaga polepszenia komunikacji publicznej, kładąc nacisk właśnie na połączenia kolejowe - argumentuje parlamentarzysta.
Jak dodał, niezwykle interesująca jest propozycja połączenia dwóch partnerskich miast: Ustronia i Ustronia Morskiego. Poseł zaproponował, że pociąg TLK linii Ustronie z Kołobrzegu-Kraków mógłby po oddzieleniu grupy wagonów pojechać do Wisły.
Kolejna propozycja dotyczy pociągu IC linii Warszawa-Wisła, który kursuje tylko w weekendy, a mógłby jeździć codziennie. - Zapewnienie połączeń do Warszawy z każdego regionu kraju wydaje się słusznym rozwiązaniem. Również pociąg linii Szczecin-Kraków, który przejeżdża przez Katowice, mógłby poprzez włączenie i wyłączenie kilku wagonów pomóc w podróżowaniu w Beskidy mieszkańcom Poznania czy Wrocławia - proponuje Suchoń.
W odpowiedzi Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że "kładzie duży nacisk na zapewnienie możliwie dużej liczby bezpośrednich połączeń we wszystkich regionach kraju, uwzględniając preferencje podróżnych oraz konieczność racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi".
- Wyjaśniam, że z uwagi na zamrożenie przyjętego limitu rekompensaty wypłacanej PKP Intercity z budżetu państwa do 2024 roku wprowadzanie zmian mających wpływ na wzrost pracy eksploatacyjnej, np. poprzez uruchomienie dodatkowych grup wagonów, będzie możliwe po 2024 roku - poinformował Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Trwa inwestycja kolejowa warta 1,9 mld zł. W Chybiu budowany jest nowy wiadukt drogowy

[FOTO] Powrócił temat nieporządku w tunelu przy ul. Hutniczej. Tym razem chodzi o windy

Rusza inwestycja warta 100 mln zł. Poprzedzi przebudowę linii z Czechowic-Dziedzic do Zwardonia

Paraliż na kolei. Pociąg PKP Intercity z Bielska-Białej do Gdyni opóźniony ponad 10 godzin!

[WIDEO, FOTO] Jego imię nosi nowy pociąg z Czechowic-Dziedzic do Dębicy. Kim był Janusz Baurski?

[FOTO] W Zebrzydowicach ruszyła budowa mostu kolejowego. To kluczowy element wielkiej inwestycji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.