• wczoraj, 20:27
  • wyświetleń: 105

Zła seria Rotuza trwa... Bronowianie zaliczają trzecią porażkę z rzędu

Zespół z Bronowa nie może wskoczyć na właściwe tory. W ostatni weekend Rotuz odniósł trzecią porażkę z rzędu ulegając na wyjeździe beniaminkowi z Suszca.

LKS Sokół Zabrzeg - Rotuz Bronów - 1.06.2024
Zła seria Rotuza trwa... Bronowianie zaliczają trzecią porażkę z rzędu - zdj. ilustracyjne · fot. Szymon Bandura

Już w pierwszych dziesięciu minutach Rotuz mógł przegrywać, i to wyraźnie. Piłkarze z Suszca mieli trzy klarowne okazje, aby objąć prowadzenie, lecz albo brakowało im skuteczności, albo z pomocą przychodził słupek. To miało miejsce w 2. minucie.

Z każdą minutą Rotuz czuł się coraz pewniej na boisku. Po upływie pierwszego kwadransa zespół z Bronowa był coraz odważniejszy w ofensywnych poczynaniach. Dobrą próbę odnotował Mateusz Wronk oraz Daniel Feruga, który trafił w słupek. Po pierwszej połowie ostatecznie kibicie nie zobaczyli goli, ale...

Ten stan rzeczy zrekompensował im początek drugiej części spotkania. Bohaterem meczu został doświadczony golkiper gospodarzy, który zatrzymał próby m.in. Kacpra Wiznera czy Ferugi. Jakub Zaucha natomiast trafił w słupek.

W końcu jednak Rotuz dopiął swego. W 53. minucie Patryk Strzelczyk wyłożył piłkę Ferudze, a ten celnie przymierzył z okolic "16". Bronowianie jednobramkową zaliczkę roztrwonili dość szybko... za szybko. Minęło nieco ponad 10 minut, a Krupiński prowadził 2:1. Gospodarze wpierw na gola zamienili prostopadłe dogranie, a następnie wykorzystali błąd Rotuza w defensywie.

Podopiecznym Kubicy nie udało się odmienić losów meczu, wszak nie mieli nawet ku temu klarowniejszych okazji, prócz strzału Ferugi z doliczonego czasu gry.

- Jesteśmy w trudnym momencie. Odnieśliśmy w ostatnich trzech meczach trzy porażki. Dysponowaliśmy mocnym składem i sztuką było dziś przegrać. Niestety, za łatwo tracimy bramki. Krupiński stosował dziś proste środki, które na nas dziś wystarczyły - komentuje szkoleniowiec Rotuza, Jakub Kubica.

Krupiński Suszec vs Rotuz Bronów 2:1 (0:0)