Zdrowie

  • 7 sierpnia 2024
  • wyświetleń: 853

Kiedy warto zdecydować się na wszywkę alkoholową?

Materiał partnera:

Alkoholizm to choroba nieuleczalna. Osoba uzależniona musi przez całe życie bardzo się pilnować, aby wytrwać w trzeźwości i móc dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Podstawą skutecznego leczenia jest terapia uzależnień. Pomocna może okazać się również odpowiednio dobrana farmakoterapia, w tym między innymi zastosowanie wszywki alkoholowej. Jak to działa w praktyce?

wszywka alkoholowa


Wszywka alkoholowa to tabletki z lekiem wszywane pod skórę przez chirurga, które wspomagają leczenie uzależnienia od alkoholu. Ta metoda jest polecana osobom mającym problemy z wytrwaniem w trzeźwości. Przed zabiegiem warto zdecydować się na odtrucie alkoholowe, aby oczyścić organizm z alkoholu i poprawić swoje ogólne samopoczucie. Dla kogo wszywka alkoholowa będzie optymalnym wyborem?

Jak działa wszywka alkoholowa?



Wszywka alkoholowa, znana jest również pod nazwą Esperal. Jest to metoda leczenia uzależnienie od alkoholu, która polega na umieszczeniu pod skórą pacjenta specjalnej tabletki zawierającej lek o nazwie disulfiram. Po zaszyciu disulfiram jest uwalniany do krwiobiegu. Jego zadaniem jest trwałe blokowanie enzymu dehydrogenazy, co hamuje prawidłowy proces trawienia alkoholu. Metabolizm zatrzymuje się na etapie aldehydu octowego, który wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów. W efekcie po spożyciu alkoholu pacjent może doświadczyć silnych bólów głowy, nudności, wymiotów, duszności, a nawet kołatania serca.

Nieprzyjemne doznania mają na celu zniechęcić osobę uzależnioną do ponownego sięgnięcia po alkohol, a tym samym pomagają w utrzymaniu abstynencji. Przed wykonaniem zabiegu wszycia Esperalu należy być trzeźwym przez co najmniej 24 godziny. Skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu z alkoholu jest poddanie się zabiegowi odtrucia alkoholowego w Warszawie. Taką usługę oferują swoim pacjentom specjaliści z KacDoktor. Odtruwanie alkoholowe w Warszawie może zostać przeprowadzone w domu pacjenta lub w klinice.

Wszywka alkoholowa — kiedy warto ją rozważyć?



Choć wszywka alkoholowa wykazuję dużą skuteczność w leczeniu alkoholizmu, to jednak nie jest przeznaczona dla każdego. Jeśli pacjent nie ma wystarczającej motywacji do wytrwania w trzeźwości, metoda ta może okazać się nieskuteczna i potencjalnie niebezpieczna. Wszywka działa najlepiej, gdy jest częścią kompleksowego planu leczenia, który obejmuje terapię i wsparcie psychologiczne.

Decyzję o wszyciu Esperalu w Warszawie należy podejmować odpowiedzialnie. W tym celu warto najpierw skonsultować się ze specjalistą, który oceni Twój stan zdrowia. Jest to bardzo ważne, ponieważ po zabiegu leczenia nie można przerwać. Aktywności wszywki wynosi od 9 do 12 miesięcy. Przez ten cały czas pacjent nie może spożywać alkoholu.

Dla wielu osób borykających się z uzależnieniem od alkoholu bardzo często już sama obecność wszywki stanowi wystarczającą motywację, aby powstrzymać się od spożywania procentowych trunków. Zabieg zszycia alkoholowego wykonany przez wykwalifikowanego lekarza chirurga jest bezpieczny, bezbolesny i charakteryzuje się wysoką skutecznością.