
Wybory samorządowe 2024
PAWEŁ KOLONDRA
KW DZIAŁAMY!

Kandydat do Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach
Okręg nr 2
Pozycja nr 10
Mam 41 lat, wykształcenie wyższe ekonomiczne. Prywatnie - żonaty, ojciec dwójki dzieci. Pracuję na stanowisku kierownika administracji w Książnicy Beskidzkiej, w ramach którego nadzoruję techniczną stronę działalności instytucji, w tym prowadzenie inwestycji, remontów, zamówień publicznych, najmu lokali. Jestem członkiem Zarządu Osiedla Lesisko oraz Rady Rodziców Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej POPP ART. Moją największą pasją są rajdy samochodowe, które współorganizuję lub wspieram, działając od ponad 26 lat w Automobilklubie Śląskim (Rajdy Czechowickie, Rajd Wisły, Barbórka Cieszyńska).
Decyzję o kandydowaniu podjąłem z prostego powodu, w naszej gminie potrzeba świeżego spojrzenia na podstawowe problemy mieszkańców, jak i na bardziej złożone sprawy, związane z rozwojem oraz przyszłością naszego wspólnego otoczenia.
Mieszkańcy, szczególnie seniorzy i osoby niepełnosprawne, zasługują na pomoc w wielu sprawach, które z racji wieku lub innych potrzeb, sprawiają im problemy. Stąd pomysł na wykorzystanie nieużywanego pomieszczenia na pl. Jana Pawła II po bibliotece i utworzenie w nim Centrum Seniora, którego brakuje w naszej gminie.
Kolejną kwestią, którą chciałbym się zająć, są miejsca w żłobkach i przedszkolach. Mam małe dzieci, które korzystają z tej opieki i wiem, jak ważna jest to sprawa dla osób, które chcą powrócić na rynek pracy, ale zderzają się z problemem opieki nad dziećmi. Zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc dla małych mieszkańców gminy i odpowiedni poziom opieki, to obowiązek samorządu.
Poczucie bezpieczeństwa jest ważne dla nas wszystkich. Bezpieczna droga dziecka do szkoły, spokojne wyjście na spacer czy do sklepu to oczywistość, która często jest zachwiana przez różne podejrzane osoby. Wszyscy musimy reagować, szczególnie służby do tego powołane - to od nich zależy najwięcej. Przejawy bierności zachęcają do żebrania podchmielonych o „złotówkę”, niszczenia mienia, zaśmiecania i innych podobnych naruszeń, które codziennie odczuwają nasi mieszkańcy.
Rozwój i przyszłość nieodzownie skorelowane są z przedsiębiorcami i pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych - krajowych oraz europejskich. Bez przyjaznego otoczenia dla biznesu, szczególnie nastawionego na nowoczesne technologie, nie będziemy rozwijać miejsc pracy dla mieszkańców, które jednocześnie zapewniają wpływy podatkowe do budżetu gminy. Umiejętne i efektywne korzystanie ze środków grantowych przez gminę, jak i jednostki samorządu, pozwala realizowaćważne inwestycje i wydarzenia, np. kulturalno-edukacyjne, na które ciężko znaleźć środki w budżecie. Bez odpowiedniego wykorzystania tych środków, rozwój gminy będzie zatrzymany, a inne samorządy zrobią krok naprzód.
Więcej zieleni i
miejsc zacienionych,
w upalne dni lata, w miejscach publicznych,
to konieczność w nadchodzącej przyszłości. Musimy odwrócić wszechobecną
betonozę i - wzorem państw z południa Europy - tak zmieniać przestrzeń
publiczną, by możliwe było odpoczywanie wśród zieleni i cienia. Plac JP II jest
doskonałym przykładem, jak nie powinno kształtować się takich miejsc. Ostatnie
drzewa, które się na nim znajdują - obumierają. Place zabaw dla dzieci, bez
miejsc zacienionych, zamiast zabawy - mogą dostarczyć udaru. Planując nowe
inwestycje, nie można o tym zapominać, a w miarę posiadanych środków,
modernizować miejsca istniejące.
Zapraszam na moją stronę na fb: www.facebook.com/profile.php?id=61557407579288
Wyświetleń: 1307