• 5 sierpnia 2024
  • 8 sierpnia 2024
  • wyświetleń: 2398

[FOTO] Kolejne sukcesy czechowickich kajakarzy. Tym razem podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Sześć medali przywieźli z Młodzieżowych Mistrzostw Polski kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice. Zawody odbyły się w miniony weekend w Bydgoszczy.

Zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy - 3-4.08.2024 · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki

W Bydgoszczy wystartowało czterech młodzieżowców czechowickiego klubu: Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński, Valerii Vichev oraz Jan Paszek. Czechowiczanie zdobyli 6 medali:
  • złoto - K-4 500m - Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński, Valerii Vichev oraz Jan Paszek,
  • złoto - K-2 500m - Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński,
  • złoto - K-1 500m - Valerii Vichev,
  • złoto - K-1 200 m - Wojciech Pilarz,
  • srebro - K-1 1000m - Wojciech Pilarz,
  • brąz - K-1 1000m - Wiktor Leszczyński.

W konkurencji K-2 500m Valerii Vichev oraz Jan Paszek zajęli 4. miejsce, a Jan Paszek w K-1 1000m zajął 7. lokatę w finale B.

W klasyfikacji medalowej oraz punktowej MKS Czechowice-Dziedzice zajął 2. miejsce, zaraz za największym klubem, jakim jest AZS AWF Poznań.

Klasyfikacja medalowa · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki

Klasyfikacja punktowa · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki

Za 3 tygodnie Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński, Valerii Vichev oraz Jan Paszek rozpoczną zmagania w Akademickich Mistrzostwach Świata.