
Wiadomości
- 20 maja 2024
- wyświetleń: 5058
[FOTO] Musieli wykazać się znajomością militariów, postaci historycznych i największych bitew
Ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w konkursie historycznym, który przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach. Patronat nad konkursem sprawował burmistrz Marian Błachut.
Znamy wyniki gminnego konkursu historycznego "Bitwy i broń II wojny światowej". Udział w konkursie wzięło 16 uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz z Goczałkowic-Zdroju. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością militariów, postaci historycznych i największych bitew z wymienionego okresu. Ponadto, sprawdzana była wiedza związana z umocnieniami. Konkurs przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach.
Wyniki rywalizacji konkursowej:
- I miejsce - Beniamin Hałas ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach.
- II miejsce - Rafał Gabryś ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach.
- III miejsce - Piotr Filapek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach.
- Ze względu na niewielką różnicę punktową Jury przyznało także miejsce czwarte i piąte:
- IV miejsce - Kacper Kupczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach.
- V miejsce - Filip Mizera ze szkoły CETiR w Goczałkowicach.
Ponadto wyróżnienia otrzymali:
- Aleksandra Brychcy, Mateusz Dobucki i Krzysztof Romanek, uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach,
- Oleksandr Rudakov ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach.
Konkurs honorowym patronatem objął Burmistrz Marian Błachut.
ZOBACZ TAKŻE

Konkurs fotograficzny "Najpiękniejsze zakątki Czechowic-Dziedzic i okolic"

[FOTO] "Pędzlomania, czyli zmalujmy coś". Poznaliśmy rozstrzygnięcie 6. edycji konkursu

[FOTO] Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5 w ogólnopolskim konkursie

[FOTO] Uczniowie "szóstki" upamiętnili ofiary II wojny światowej oraz zadbali o groby

Gorący temat[FOTO] Szkoła na Lipowcu ma 125 lat. W tym roku szkolnym zyskała nowe skrzydło

Opublikowany został album "Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice w fotografii, 1975 - 2025"
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.