Wiadomości
- 28 czerwca 2015
- wyświetleń: 5367
Uczniowie ZS Silesia w Chorwacji
Kolejne spotkanie szkoleniowe w ramach dwuletniego projektu "Być albo nie być... w świecie nowoczesnych technologii?" w programie Erasmus+ dobiegło końca. Tym razem miało ono miejsce w szkole partnerskiej w Bedekovčinie na północy Chorwacji.
Uczestnicy wyjazdu - Aleksandra Dąbrowska, Karolina Sikora, Karolina Woźniak, Martyna Gawłowska, Marta Górzyńska i Marek Szymik, to uczniowie Zespołu Szkół "Silesia" pracujący w projekcie pod kierunkiem pani Magdaleny Czarneckiej i pana Tomasza Figury od roku. Przed wyjazdem i podczas jego trwania mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe i sprawność posługiwania się narzędziami technologii informacyjnej.
Podczas wizyty w Bedekovčinie, uczestnicy z Chorwacji, Cypru, Hiszpanii, Czech i Polski pracowali między innymi nad wspólnym tworzeniem ankiet na temat problemów nastolatków oraz projektowaniem broszur o Zagrzebiu i Crikvenicy w programie Microsoft Publisher i udostępnianiem ich poprzez Dropbox i Google+. Częścią pracy uczniów były też warsztaty, podczas których wcielili się w rolę nauczycieli i próbowali stworzyć idealną lekcję, używając przy tym komputerów, tabletów, smartfonów, odtwarzaczy CD oraz projektorów. Uwieńczeniem uczniowskich działań były wspólne prezentacje przygotowanych broszur, wyników ankiet oraz lekcji.
W swojej pracy uczniowie wykorzystali informacje i zdjęcia zgromadzone podczas zwiedzania Chorwacji. Szczególnych wrażeń dostarczył wszystkim pobyt w Zagrzebiu. Zwiedzanie wymagało wykonania zadań w grupach - odszukania miejsc, których nazwy zostały ukryte na specjalnie przygotowanej mapie. Wieczorne zwiedzanie Zagrzebia prowadzone było przez przewodniczki - "czarownice", które opowiadając o stolicy Chorwacji nawiązywały do średniowiecznych przesądów, czarów i magii.
Pobyt w Crikvenicy nad Adriatykiem dał wszystkim chwilę wytchnienia i stanowił doskonałą okazję do integracji i porozumiewania się w języku angielskim, natomiast w Marija Bistrica uczniowie próbowali swoich sił w samodzielnym tworzeniu licitari - tradycyjnych kolorowych pierników, których historia sięga XIII wieku. Ostatnim z odwiedzonych miejsc było Muzeum Ewolucji w Krapinie, utworzone w pobliżu miejsca, w którym znaleziono szczątki człowieka prehistorycznego, a dziś stanowiące doskonały przykład uczenia o przeszłości z zastosowaniem nowoczesnych technologii.
Spotkanie w Chorwacji było drugim spotkaniem uczniów i nauczycieli po wizycie w Polsce w kwietniu tego roku. Do zakończenia projektu w czerwcu 2016 roku pozostało pięć spotkań - dwa na Cyprze, jedno w Hiszpanii, jedno w Czechach i spotkanie podsumowujące projekt w Chorwacji. Najbliższe już we wrześniu tego roku w cypryjskim Paliometocho.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
ZS Silesia
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj