
Sport
- 15 listopada 2021
- wyświetleń: 4292
"Obrazy zapisane światłem". W Piwnicy Muz o sztuce fotografii
Za nami:
Miejski Dom Kultury zaprasza na wykład Janusza Chmielniaka "Obrazy zapisane światłem", który odbędzie się w poniedziałek, 15 listopada o godzinie 18.30 w Piwnicy Muz.

Fotografia to nie tylko dokumentacja, to także sztuka. Pierwsze obrazy zapisane światłem powstały we Francji w 1826 roku na cynkowej płycie pokrytej asfaltem syryjskim. Czas naświetlania wynosił ponad 8 godzin. Od tamtego wynalazku wiele się zmieniło. Jedno pozostało niezmienne, zasada działania. Dziś rolę kliszy pełni cyfrowa matryca. Rolę soczewki pełni sterowany komputerem obiektyw. A światło pozostaje światłem i to ono jest tu najważniejsze. Postaram się opowiedzieć o magii świetlnych obrazów i o technikach ich zapisu.

MDK
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami"Obrona narodowa. Batalion ON Bielsko". Kwietniowy wykład w Piwnicy Muz

25 kwietnia"Prawda, dobro i piękno". Cykl wykładów w "Piwnicy Muz" czechowickiego MDK

18 maja"Bajka nie tylko o smoku". Muzyczno - poetycki spektakl w MDK

20 czerwcaWyjątkowe widowisko w Miejskim Domu Kultury. Będziemy mogli usłyszeć hity zespołu ABBA
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.