
Rozrywka
- 25 października 2021
- wyświetleń: 3735
Październikowy wykład o Leopoldzie Tyrmandzie w Piwnicy Muz
Za nami:
Rok 2020 był "Rokiem Leopolda Tyrmanda", ale ze względu na pandemię wiele imprez związanych z obchodami setnej rocznicy urodzin Tyrmanda się nie odbyło. Dlatego też historyk Jacek Cwetler rozpoczyna nowy sezon wykładowy w czechowickim MDK chciałbym od zeszłorocznych reminiscencji.

Leopold Tyrmand, to kolorowy ptak w czasach siermiężnego stalinizmu i wczesnego PRL-u. Jazz, koncerty, konferansjerka, kawiarniane życie, bikiniarski strój, romanse, małżeństwa z najpiękniejszymi kobietami ówczesnych czasów, życie na planie filmowym, ale przede wszystkim wspaniałe pióro, za pomocą którego powstały takie książki jak "Zły", "Filip", "Dziennik 1954", "Siedem dalekich rejsów", "Życie towarzyskie i uczuciowe", etc.

- Będę chciał przybliżyć Państwu tego wspaniałego pisarza i do końca jeszcze nie poznanego człowieka, chociażby po to abyście sięgali i czytali jego powieści i opowiadania. Warto - mówi Jacek Cwetler. Wykład odbędzie się 25 października o godzinie 18.30 do "Piwnicy Muz" w MDK Czechowice-Dziedzice.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Spotkanie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci o "Żołnierzach Wyklętych"

Konferencja z okazji 50-lecia Hufca im. Olgi i Andrzeja Małkowskich

Gorący tematPowrót do przeszłości dzięki "magicznej skrzyneczce". To był wieczór pełen wspomnień

25 kwietniaSpotkanie z psychoterapeutami par w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Opublikowany został album "Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice w fotografii, 1975 - 2025"

Gorący tematTak powstało "Śląskie Morze". Mija 70 lat od zakończenia budowy Jeziora Goczałkowickiego
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.