Miejski Dom Kultury zaprasza na wykład z cyklu "My i Oni - o postrzeganiu Innego". Dr Edelgarda M. Foltyn i dr Eugeniusz Foltyn przybliżą temat "Świat zbrodni i prawa w wiekach średnich".
W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do drugiego człowieka reprezentującego tę samą lub odmienną kulturę.
Dr Edelgarda M. Foltyn i dr Eugeniusz Foltyn - w przeszłości pracownicy Instytutu Historii i Katedry Etnologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Katedry Historii Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Autorzy lub współautorzy około 200 publikacji w czasopismach naukowych krajowych i zagranicznych (m.in. amerykańskich, brytyjskich, francuskich, niemieckich, belgijskich) oraz książek. Uczestnicy programu UNESCO International Geological Collaboration Project - nr 442. Prowadzili lub brali udział w badaniach archeologicznych na terenie Polski, Niemiec, Słowacji i Republiki Czeskiej. Zajmują się problematyką epoki kamienia i wczesnego średniowiecza ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu klasyfikacji kulturowej, osadnictwa, wierzeń, relacji człowiek - środowisko, gospodarki, budownictwa obronnego, petroarcheologii.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.