
Najpopularniejsze
- 26 lipca 2023
- wyświetleń: 9707
[FOTO] Strażacy usuwali skutki burz. Drzewo spadło na samochód i magazyn
Strażacy z Czechowic-Dziedzic usuwali skutki burz, które przeszły przez nasze miasto w poniedziałek, 24 lipca. Interwencje dotyczyły głównie powalonych drzew.
Jak poinformowała mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej, przy ulicy Hutniczej w Czechowicach-Dziedzicach drzewo spadło na budynek magazynowy konstrukcji stalowej oraz na samochód osobowy, uszkadzając przednią szybę , maskę oraz dach pojazdu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Do innych interwencji dotyczących drzew strażacy wyjeżdżali na ulicę Zbijowską, Lipowską oraz Zamkową. Ponadto w wyniku intensywnych opadów deszczu ponownie zalany został fragment ulicy Legionów, w rejonie zjazdu na ulicę Mazańcowicką.

W sumie w poniedziałek 24 lipca, w wyniku gwałtownych opadów deszczu, na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego straż pożarna odnotowała blisko 20 interwencji. Najwięcej miało miejsce w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach.
Dotyczyły one głównie usuwania powalonych konarów drzew oraz udrażniania przepustów drogowych. W Godziszce zostało uszkodzone poszycie dachowe budynku jednorodzinnego przy ul. Liliowej. Uszkodzeniu uległo około 30 mkw papy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu poszycia dachu plandeką.
W Bielsku-Białej przy ul. Ikara złamany konar wierzby, spadł na wiatę śmietnikową, uszkadzając dach. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu złamanego konara na pobocze.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Intensywne opady deszczu w naszym regionie. Interweniowali strażacy

Gorący temat[WIDEO, FOTO] Pożar domu w Kaniowie. Ogniem objęty był dach oraz poddasze

Gorący temat[FOTO] Pożar w sortowni odpadów. Interweniowały 22 zastępy straży pożarnej

[FOTO] Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Wśród odznaczonych druhowie z naszej gminy

[FOTO] Samochód wjechał w cysternę kolejową przewożącą siarczan! Na szczęście to tylko ćwiczenia...

Gorący temat[FOTO] Pożar domu i przybudówki w Kaniowie. Spaleniu uległy dwa samochody osobowe i motocykl
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.