
Edukacja
- 19 września 2008
- wyświetleń: 1473
Znany podróżnik w bibliotece
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza na spotkanie z podróźnikiem i eksploratorem Jackiem Pałkiewiczem. Odbędzie się ono w dniu 19 września (piątek) o godzinie 15.00 w czytelni GBP Bestwina.

Jacek Pałkiewicz to "reporter, odkrywca, poświęcił kilkadziesiąt lat swojego życia jednej pasji: podróżowaniu. To, co robi, to nie tylko dobre rzemiosło, ale pasja, misja oraz styl życia. Czuje się Europejczykiem, mieszka we Włoszech, chociaż często można go spotkać na warszawskim Żoliborzu.
Przez długie lata związany był z dziennikiem "Corriere Della Sera", pisze dla "Newsweek Polska" oraz dla najpoczytniejszych magazynów europejskich. Czytelnicy są uwiedzeni jego stylem pisania, który odpowiada sposobowi chodzenia. Jest lekki i energiczny. To, co opowiada, stanowi tylko część jego doswiadczeń, a mimo to robi niezwykłe wrażenie. Odkrywca źródeł Amazonki, prekursor survivalu, weteran pustyni i dżungli, kierował licznymi wyprawami w odległych zakątkach świata.
We Włoszech nazywają go "Trzecim Polakiem" (po Janie Pawle II i Zibi Bońku), w Rosji jego popiersie stoi w muzeum, obok Gagarina i Heyerdahla. ten ostatni wprowadził go do superelitarnego klubu podróżników Geographical Society w Londynie."
aka / czecho.pl
Źródło: GBP Bestwina
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.